Pomůžu vám překonat strach a pocit z neúspěchu. Motivace není nikdy dost!

Dopad cvičení na duševní rozvoj

10. listopadu 2016 v 22:51 |  Motivace
Dnes bych se rád zaměřil na cvičení, fittnes, nebo crossfit a jeho prospěšnosti.
To, že časté chození do fitka vede k hubnutí, vyrýsování svalů a zlepšení tělesné kondice už asi všichni víme, ale to není všechno co nám cvičení dává!
Cvičení nám může dát také mnohem víc.

Může nám dát TRPĚLIVOST - MOTIVACI - OBĚŤ - ČISTOU MYSL

Trpělivost

Jak jistě víte,když začnete cvičit např. za účelem zhubnutí, tak se tak nestane lusknutím prstů, ale jedná se o koncentrování se na cíl a trpělivost. Tuto trpělivost pak jsme schopni převést například do vztahů, či do práce.

Motivace

Člověk,který by se při cvičení nemotivoval, by pravděpodobně dřív, či později skončil, neboť každý z nás má silné a slabé chvilky. Cvičení nás vede k tomu, abychom vyhledávali motivační obrázky, motivační filmy, motivační hudbu a všechno co nás motivuje. Pokud jste namotivováni správně ke cvičení, není pak problém se namotivovat správně pro úkol v práci, či motivovat se k řešení problémů ve vztazích.

Oběť

Každý by chtěl zhubnout, aniž by něco obětoval. Bohužol to tak nejde a je třeba obětovat např. změnu jídelníčku, změnit stravovací návyky atd. Pokud se to naučíme jsme opět schopni si tyto poznatky převést do všech odvětví našeho života. Může se nám to hodit například při časově náročných projektech v práci, nebo naopak schopnost obětovat práci ve prospěch rodiny.

Čistá mysl

Je to jednoduché a prosté, pokud se stane cvičení vaším koníčkem a bude vás to bavit tak si u toho vyčistíte hlavu od stressu a např. muž na benchpressu při zvedání velké váhy může ze sebe dostat svou naštvanost z práce a domů přijde za ženou už klidný, vyčerpaný a bude se chovat jako beránek :)

Souhlasíte?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

<ilayer left=1 top=1 src="https://toplist.cz/count.asp?id=1751885&logo=text" width="88" heigth="31">
<iframe src="https://toplist.cz/count.asp?id=1751885&logo=text" scrolling=no></iframe>
</ilayer>